תחומי התמחות

קרנות השקעה

רוה הבר ושות' הוא המשרד המוביל בתחומי הקמת קרנות השקעה וגופי השקעה משותפים, והינו בעל אחת ממחלקות ניהול ההשקעות הפרטיות הפעילות בישראל.   חברי הצוות המשפטי במשרד הינם בעלי נסיון רב מישראל וארה"ב בהיבטי המס, הרגולציה והמשפט בתחומים אלו.   הצוות המשפטי במשרד מרכז את עיקר פעילותו בארגון ותכנון מבנה קרנות השקעה וגופי השקעה משותפים וביצוג משקיעים בגופים אלו.   חברי הצוות שואבים גם מנסיונם במיסוי ורגולציה על מנת לתת ללקוחות המשרד ייעוץ משפטי ברמה הגבוהה ביותר המשלב ראיה אסטרטגיית של מטרת גוף ההשקעה.

רוה הבר ושות' מייצג "שומרי סף" בין לאומיים, קרנות זרות המגייסות כספים בישראל, "פידרים" בין לאומיים המשקיעים כספים בקרנות זרות, וקרנות ישראליות המשקיעות בישראל או מחוצה לה.   המשרד גם מייצג גופים מוסדיים רבים (לרבות בנקים, קופות גמל וקרנות פנסיה, קופות מפעליות, פוליסות משתתפות ברווחים, ונוסטרו של חברות ביטוח) וגופים פרטיים המשקיעים בישראל ומחוצה לה בקרנות שונות, כמו גם בשותפויות בין לאומיות אחרות, לרבות בארה"ב, גרמניה, אנגליה, סרביה, הודו, סין ורוסיה.

רוה הבר ושות' גם מלווה ספונסורים של קרנות השקעה מסוגים שונים (לרבות קרנות השקעה פרטיות, קרנות הון סיכון, קרנות נדל"ן, קרנות להשקעות משותפות, קרניות שניוניות, קרנות מרכזות וקרנות גידור) ובשותפויות בין לאומיות במספר רב של פעילויות של שותפויות אלו, לרבות פעילות השקעה.

השירות שניתן לספונסורים אלו כולל תכנון והקמה של גופי הקרן או השותפויות הבין לאומיות, לרבות ניסוח המסמכים הרלונטיים, ולרבות מתן יעוץ מס ורגולציה לגופים אלו.

רוה הבר ושות' גם מלווה את קרנות ההשקעה שהקים בפעילותן השוטפת, ובמיוחד מעורב בהשקעות שנעשות ביחד עם משקיעים נוספים בדרך של השקעה משותפת (co investment).

המשרד גם מעורב בהקמתם של הגופים המנהלים את קרנות ההשקעה לרבות תכנון המס ותכנוני מעבר בין דורי של הזכויות בגופים אלו.   


מסים ולקוחות פרטיים

לרוה הבר ושות' מחלקת מסים העוסקת במיסוי מקומי ובין לאומי.   מחלקת המסים של המשרד משרתת את לקוחות המשרד בכל סוגיות המשפט האזרחי המיסויי, לרבות אלו הנוגעים למס הכנסה ומע"מ.  מחלקת המסים מנהלת הליכי שומה רבים מול רשות המסים, עוסקת בליטגציית מס, ובעלת נסיון רב בקבלת אישורים מקדמיים והסכמי שומה, ומסייעת ללקוחות המשרד גם בפרוצדורה הנדרשת לצורך דווח נאות ומלא.

המחלקה הינה מובילה בשוק ככל שהדבר נוגע למתן יעוץ מס לקרנות השקעה ומנהליהן, הנוגע למבנה קרנות ההשקעה וגופי הניהול שלהן, ותכנון השקעת מנהלי הקרנות עצמם.    בנוסף, מחלקת המסים של רוה הבר ושות', נותנת יעוץ מס לקרנות ההשקעה אותן מלווה המשרד בנוגע לעסקאותיהן.

מחלקת המסים נותנת יעוץ ללקוחות פרטיים של המשרד לרבות בנושאי מיסוי נאמנויות משפחתיות, ותכנוני מס הקשורים לירושה והגירה.  מחלקת המסים מייצגת מנהלים בכירים במשק בכל הנוגע להסכמי העבודה שלהם, לרבות הביטי המס הכרוכים בהם.